Blog
Na czym polega odfrankowienie kredytu?
Obowiązujący stan prawny pozwala osobom, które zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich na uwolnienie się od zawartych w nich niekorzystnych rozwiązań i zmianę sposobu, w jaki kredyt będzie dalej spłacany lub jego unieważnienie. Choć w teorii kredyt powinien być odfrankowiony przez bank niemal automatycznie, to wiele banków wciąż unika przyjęcia odpowiedzialności za swoje wcześniejsze nieetyczne postępowanie i składane wnioski rozpatruje negatywnie.
Jak uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie?
Rozwód jest zwykle trudnym przeżyciem dla obu małżonków i wymaga zastanowienia się nad kilkoma kwestiami prawnymi, w tym nad tym, czy chcemy orzekać o winie drugiej strony. Sprawy rozwodowe bez orzekania o winie wprawdzie trwają krócej i są bardzo częste, jednak takie rozwiązanie nie zawsze jest korzystne dla obu stron. Dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób można uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie jednego ze współmałżonków.
Kiedy można unieważnić umowę o kredyt frankowy?
Korzystny dla frankowiczów wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) sprawił, że coraz więcej osób zwraca się do wyspecjalizowanych kancelarii i podejmuje próbę unieważnienia lub odfrankowania umowy o kredyt frankowy. Kiedy jest to możliwe i na co zwrócić uwagę, decydując się na podejmowanie batalii z bankiem?
Zadania adwokata jako pełnomocnika w sprawach karnych
Wg polskiego prawa strony oraz pozostali uczestnicy w postępowaniu karnym mogą występować osobiście lub za pośrednictwem przedstawicieli procesowych. W przypadku oskarżonych adwokat lub radca prawny występuje jako obrońca, inne strony mogą ustanowić pełnomocnika, który będzie je reprezentował w postępowaniu karnym.
Jak skutecznie wyegzekwować należności od dłużnika?
Jako przedsiębiorcy często spotykamy się z sytuacjami, gdy nasi kontrahenci nie regulują swoich zobowiązań. Wtedy musimy podjąć kroki zmierzające do windykacji należności. Jak sprawić, by odzyskać pieniądze, które zalega nam dłużnik?
Dotacje na kapitał obrotowy dla Przedsiębiorców
Najnowszą formą pomocy Przedsiębiorcom zmagającym się z problemami finansowymi związanymi z pandemią COVID 19 są dotacje na kapitał obrotowy dla Mikro i Małych Przedsiębiorców. Jest to w rzeczywistości wsparcie na utrzymanie płynności finansowej, które w Wielkopolsce udzielane będzie przez grantodawcę – Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o. ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
Pomoc prawna w czasach koronawirusa. Problemy i wątpliwości związane z pandemią COVID-19
Pandemia COVID-19 spowodowała wiele problemów w rozmaitych obszarach życia. W związku z wprowadzoną ustawą o szczególnych rozwiązaniach, dotyczących zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, oraz licznymi obostrzeniami, duża część społeczeństwa musi zmierzyć się z nowymi regulacjami przede wszystkim w zakresie stosunków pracy. Pomoc prawna w czasach koronawirusa dotyczy zatem najczęściej takich kwestii, jak specyfika pracy zdalnej, nowe zasady BHP, zasady regulujące wyjazdy służbowe, prawo do zasiłku opiekuńczego czy sposób przeprowadzenia obowiązkowych badań lekarskich. W naszym wpisie postaramy się rozwiać najbardziej palące problemy i wątpliwości, związane z pandemią COVID-19.